Blog

Jak mít v roce 2022 více peněz

Jak mít v roce 2022 více peněz

Už vás nebaví převracet každou korunu? Rádi byste si pořídili to, po čem tak dlouho toužíte? Víme, jak na to! Využijte začátek nového roku a osvojte si umění zacházet s penězi. Udělejte si pořádek ve vašich financích a začněte konečně žít.

Úvod do finančního plánování

Úvod do finančního plánování

Finanční plánování je dlouhodobý proces uspokojení životních cílů prostřednictvím řízení vašich osobních a rodinných financí. Životní cíle mohou zahrnovat budoucí nákup nemovitosti, spoření na vzdělání vašeho dítěte nebo získání finančních prostředků pro budoucí výplatu renty v důchody. 

Pravidla pro poskytování hypoték zpřísní

Pravidla pro poskytování hypoték zpřísní

Banky budou muset opět hlídat parametry u hypotečních úvěru a půjčovat jen lidem, kteří splní podmínky stanovené centrální bankou. Bankovní rada (ČNB) dnes rozhodla, že se od začátku dubna 2022 vrátí k limitům, které zrušila loni na jaře. Limit pro nové hypoteční úvěry se v případě ukazatele LTV (poměr výše hypotéky k hodnotě nemovitosti) od 1. dubna 2022 vrátí na 80 % z dosavadních 90 %, přičemž poskytovatelé mohou uplatnit pětiprocentní výjimku pro hypotéky s vyšším ukazatelem LTV.

Pět faktorů, které ovlivní cenu vašeho životního pojištění

Pět faktorů, které ovlivní cenu vašeho životního pojištění

Jedním z faktorů, které mohou významně ovlivnit cenu životního pojištění, je nejen zdravotní stav klienta, ale i jeho životní styl. Přináším vám přehled základních faktorů, které se na ceně životního pojištění podílejí, a  důvody, proč je důležité o nich s pojišťovnou mluvit.

Dopředná hypotéka

Dopředná hypotéka

Zajímavým hypotečním produktem se stává tkz. hypotéka dopředu. Je to hypotéka bez vybrané nemovitosti, kterou máte sjednanou na určitou očekávanou výši, ideálně s nějakou rezervou. Jednoduše řečeno, máte hypotéku „v kapse“ a jen hledáte, na jakou nemovitost ji použijete.

Pojištění splácení hypotéky je většinou na nic

Pojištění splácení hypotéky je většinou na nic

Za sjednání pojištění splácení získáte výhodnější úrokovou sazbu u řešené hypotéky, když si ale spočtete, co jste za toto pojištění zaplatili, výhodná úroková sazba hypotéky už tak moc výhodná není. Bohužel platí, že toto pojištění je výhodně hlavně pro banku.

Postup řešení hypotéky

Postup řešení hypotéky

Obsahem tohoto článku je popsat, jakým způsobem probíhá naše spolupráce, pokud se na mne obrátíte s požadavkem na pomoc při řešení vaší hypotéky. Mou hlavní náplní práce hypotečního makléře je vybrat pro klienta vhodné řešení jeho záměru, provést klienta celým procesem schválení hypotéky a následného čerpání. 

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky

Požádat o hypotéku a co nejdříve mít prostředky na bydlení k dispozici, to je samozřejmě cílem každého žadatele o hypoteční úvěr. Nicméně vyřídit úspěšně hypoteční úvěr nemusí být vždy tak rychlé, jak si žadatel na začátku představuje. Pokud do celého procesu vstoupí bohužel nepřipravený, může se celé řízení o několik týdnů protáhnout a občas i o několik měsíců.

Ušetřete s offsetovou hypotékou

Ušetřete s offsetovou hypotékou

Představte si situaci, že splácíte hypotéku a máte naspořenu také finanční rezervu pro případ nenadálých výdajů, kterou nechcete nijak speciálně investovat. Věděli jste, že na trhu existuje hypotéka, se kterou si můžete díky úsporám snížit úrok a tím také měsíční splátku? Hypotéku se zápočtem úspor (offsetová hypotéka) na českém trhu nabízí např. Raiffeisenbank či MONETA Money Bank. Jak se dá s offsetovou hypotékou ušetřit a o kolik si můžete snížit výslednou úrokovou sazbu?

Rychlý kontakt

 •   Ing. Vlastimil Kopečný
    Krapkova 7, 779 00 Olomouc
    Mobilní telefon:
    +420 777 111 599
    E-mail:
    kopecny@prima-finance.cz

 

Naše další projekty