Zpřísnění hypoték je již za dveřmi

obrazek13Česká národní banka rozšíří od října pravidla pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu domácnosti. Opatření by se podle analytiků mohlo dotknout až třetiny žadatelů o hypotéku, podle ČNB to bude ale výrazně méně. Podle developerů a realitních kanceláří zpřísnění pravidel povede ke zdražení nájemného hlavně ve větších městech. Zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu omezí přístup k vlastnímu bydlení hlavně jednotlivcům s nižším příjmem a mladým rodinám s dětmi žijících z jednoho příjmu, uvedli analytici.

Číst dál...

7 kroku ke správné hypotéce

obrazek62Hypoteční úvěr, to je finanční produkt, který se posledních měsících skloňuje ve všech pádech. Situace na trhu s financováním bydlení se tkz.  díky, hlavně z důvodu různým regulacím centrální banky. Z tohoto důvodů se vlastní bydlení stává stále více nedostupným, zejména pro mladé rodiny.

Číst dál...

Dofinancování hypotéky úvěrem ze stavebního spoření

obrazek10I přes poměrně masivní tlak ze strany ČNB, zaměřený proti využívání více úvěrů při financování investičních záměrů klientů, jsou zde stále banky, které jsou ochotny toto doporučení nerespektovat a dofinancování stále ještě akceptují, nicméně, jejich počet se neustále snižuje.

Číst dál...

Povolání ovlivňuje cenu životního pojištění. Za riziko připlatíte

Povolání je jedním z faktorů, který má vliv na rizikovost klienta. Čím rizikovější povolání, tím vyšší cena pojištění. Znamená to, že například truhlář má pojištění dražší než úředník. Povolání většinou ovlivňuje úrazové připojištění, ale některé pojišťovny rozdělují klienty i pro nemocenská rizika.

Číst dál...